При хакерски напад загрозени личните податоци на повеќе од 10 милиони жители на Австралија

Австралиската полиција ја истражува кражбата на лични податоци на 10.000 корисници на телекомуникациската компанија „Оптус“ (Optus), која беше цел на хакерски ...
| | веќе видена | слични

Хакерите во Русија, припадници на т.н. Националната републиканска армија (НРА) објавија дека „почнале да спроведуваат план за соборување на Владимир Путин“, ...
| | веќе видена | слични

Приватните телефонски броеви на британската премиерка Лиз Трас и 25 други министри од нејзиниот кабинет се продаваат на интернетот, откако биле украдени од ...
| | веќе видена | слични

Броевите на мобилните телефони на британската премиерка Лиз Трас и 25 нејзини министри се продаваат на Интернет, открива весникот „Мејл он Сандеј“. До нив може ...
| | веќе видена | слични

Австралиската полиција ги истражува извештаите дека неименуван хакер ги објавил украдените лични податоци на 10.000 корисници на телекомуникациската компанија ...
| | веќе видена | слични

Останато

Бугарскиот пратеник Костадин Костадинов, кој на отворањето на Културно-информативниот центар на Бугарија во Скопје го повтори радикалниот став дека Македонија ...
сите 338 | | | веќе видена

Компании од прехранбената индустрија, иако опфатени со мерката за субвенционирана струја, не ќе може да склучат договори со ЕСМ. Аплицирале, но се одбиени ...
сите 152 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

При хакерски напад загрозени личните податоци на повеќе од 10 милиони жители на Австралија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: