Уште НЕ седнала на тронот, а веќе ги МЕНУВА ПРАВИЛАТА: Камила прекинува една од омилените традиции на кралицата!

Со смртта на кралицата Елизабета II, нејзиниот син, кралот Чарлс III се искачи на тронот, а Камила стана кралица. Сега кога Камила ја презеде функцијата, ...
| | веќе видена | слични

Поради огромниот интерес за британското кралско семејство по смртта на кралицата Елизабета, многумина се прашуваат за „тајните“ роднини на Елизабета кои ...
| | веќе видена | слични

Родителите на принцезата Дајана се развеле, а таа со својата маќеа имала навистина бурен однос. Принцезата Дајана и нејзината маќеа Рејн Спенсер, имале ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и Меган објавија нови фотографии од самитот за млади лидери „Еден млад свет“ два дена по официјалниот портрет на кралот Чарлс со Камила, Вилијам и ...
| | веќе видена | слични

Принцот Хари и неговата сопруга Меган Маркл останаа надвор од новиот официјален семеен портрет на кој кралот Чарлс Трети позира со сопругата Камила и принцот и ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Француската кралица Марија Антоанета е една од најпознатите историски личности за која се врзуваат многу немили настани во таа земја, но за која, како што се ...
| | веќе видена | слични

Хуго Викерс, кралскиот биограф, тврди дека историјата се повторува и дека принцот Хари го чека истата судбина како Едвард VIII. На сите ни е познато како ...
| | веќе видена | слични

 Минатата недела кралицата на Данска соопшти дека ќе им ги одземе титулите на внуците од помалиот син, но оваа одлука наиде на остри реакции. Нивните родители ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Проблемот во Град Скопје не е во советот, туку во игнорантниот и арогантен однос на градоначалничката.Ова го вели Теодора Крстевска од коалицијата „Движење ...
сите 347 | | | веќе видена

Уметникот Илија Пенушлиски, еден од најреномираните македонски сликари, јавно ја замоли Галичката ликовна колонија да го повлече неговото дело кое е поставено ...
сите 268 | | | веќе видена

Борис Тот, брат на убиениот ракометар Денис Тот, за чие убиство вчера беа изречени пресуди на тројцата сторители на кривичното дело, пред неколку дена преку ...
сите 92 | | | веќе видена

Болницата АџиБадем Систина сподели трогателна приказна за тоа како големиот лекар, проф.д-р Јовица Угриновски, го спаси животот на едно мало момче. Д-р ...
сите 44 | | | веќе видена

Оливер Лукаровски, Зарко Милошевски и Зоран Ангеловски се имињата кои се во трка за шеф на Агенцијата за национална безбедност, на местото на Виктор Димовски, ...
сите 225 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште НЕ седнала на тронот, а веќе ги МЕНУВА ПРАВИЛАТА: Камила прекинува една од омилените традиции на кралицата!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: