Во Прилеп започна меѓународна конференција „Економија, бизнис и општество во дигитализирана средина 2022“

Попладнево на Економскиот факултет во Прилеп започна 12 та меѓународна конференција „Економија, бизнис и општество во дигитализирана средина 2022“, која на ...
| | веќе видена | слични

Охрид, 30. септември 2022 (ИНПРЕС) – Потпишан меморандум за соработка меѓу ОСУ „Св.Климент Охридски“ и Универзитетот за информатички науки и технологии „Свети ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Проф. д-р Игор Неделковски од денеска е нов ректор на Универзитетот „Св. Климент Охридски“-Битола, академска функција со која се здоби по победата на ...
| | веќе видена | слични

Според востановената традиција, новоизбраниот ректор ги презеде ректорските инсигнии од досегашниот ректор Сашо Коруновски, а наскоро пред Сенатот на ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 950 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 281 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 138 | | | веќе видена

Христијан Мицкоски, лидерот на ВМРО ДПМНЕ вечерва присустуваше на состанок во ОК Ѓорче Петров. Разговаравме за тешкиот и скап живот, за сиромаштијата која ...
сите 133 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Прилеп започна меѓународна конференција „Економија, бизнис и општество во дигитализирана средина 2022“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: