Рокерот Лиам Галагер ја менува кариерата: Знае како да ги задоволи луѓето зад шанкот

2 копии

Токму затоа, по информацијата дека Галагер размислува да отвори свој паб, британскиот таблоид The ​​Sun на потсмев заклучи дека славниот рокер сака добро да го ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Дали знаевте дека 1 октомври е Меѓународен ден на кафето? А, дали после оваа информација утринското кафе што го испивте денеска ви стана уште послатко? Пишува ...
| | веќе видена | слични

Нутриционистката на Ливерпул, Мона Немер, откривајќи некои тајни за фудбалерите на Ливерпул во својата книга „Вкусот на патот на Ливерпул“, меѓу другото и ...
| | веќе видена | слични

Останато

Македонски владин тим предводен од премиерот Димитар Ковачевски утре ќе има средба со компанијата за природен гас што ја посочи лидерот на ВМРО-ДПМНЕ Христијан ...
сите 790 | | | веќе видена

Само во еден потег, кумот на премиерот Ковачевски добил работа од 2 милиони евра. Фирмата на кумот на Ковачевски склучува договор со ЕВН, каде државата има ...
сите 209 | | | веќе видена

Имаме суштинска потреба во цел исток не само во општина Штип да се доизгради клиничката болница која беше започната в 2016 година и за година дена е изградено ...
сите 293 | | | веќе видена

Ме избркаa од мојата политичка партија, изјави Кастриот Реџепи во емисијата „Патот кон“ во Алсат, велејќи дека неговата партија не прифатила да има состанок на ...
сите 229 | | | веќе видена

Бугарија денеска по „Иван Михајлов“ во Битола, ќе отвори уште еден културен клуб со контроверзно име поврзано со фашизмот - „Цар Борис Трети“ со седиште во ...
сите 142 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Околу 15.000 руски војници ќе бидат принудени да се предадат во Украина. Ова го тврди експертот Ед Арнолд. Тој е поранешен офицер на британската армија и НАТО ...
сите 360 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Рокерот Лиам Галагер ја менува кариерата: Знае како да ги задоволи луѓето зад шанкот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: