Вистинска приказна за хуморот на кралицата Елизабета Втора, еве како реагирала кога американски туристи не ја препознале


Многумина зборуваат дека кралицата Елизабета Втора знаела добро да се шегува, а за нејзиниот хумор по повод одбележувањето на 70 годишниот јубилеј на ...
| | веќе видена | слични

Данската кралица Маргарет Втора во понеделникот се зарази со коронавирус на погребот на британската кралица Елизабета Втора во Лондон. Следниот ден направила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Данското кралско семејство објави дека четирите внуци на кралицата Маргрета ќе ги загубат титулите како принцови и принцези на 1 јануари 2023 година – и вели ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Овој потег се однесува на вториот син на кралицата, принцот Јоаким. Принцот Николај, принцот Феликс, принцот Хенрик и принцезата Атина од следната година веќе ...
| | веќе видена | слични

Оваа недела многу се зборуваше за погребот на кралицата Елизабета Втора, која почина на 8 септември, на 97-годишна возраст, по 70-годишно владеење. Дури и пред ...
| | веќе видена | слични

(Колумна на директорката на УЈП и функционерка на СДСМ, Сања Лукаревска) На одбележувањето на 70 годишнината од востоличувањето на Елизабета Втора, во јуни ...
| | веќе видена | слични

Одгледувачите на кучиња во Европа по смртта на британската кралица Елизабета Втора очекуваат зголемен интерес за кучињата корги кои со децении беа нејзини ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Со оглед на тоа дека денот е прогласен за национален празник, во зградата на парламентот во Канбера се одржа комеморација за кралицата Елизабета, која како шеф ...
| | веќе видена | слични

Кога во 1989-та година козметичарката на кралицата Елизабета 2 и го покажала овој лак за нокти, тој станал нејзиниот омилен.Кралицата последните неколку ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Христијан Мицкоски денеска заедно со потпретседателот на партијата Тимчо Муцунски оствари средба со амбасадорот на Република ...
сите 658 | | | веќе видена

По оштетувањето на гасоводот „Северен тек“, многумина прстот го вперија во Русија како главен виновник за саботажата, што тие категорично го демантираат. ...
сите 314 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 140 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

На прашање од Ковачки дали ќе се поништи огласот за професионални војници, министерката за одбрана Славјанка Петровска одговори оти нема потреба да има ...
сите 89 | | | веќе видена

Русија најави дека утре официјално ќе припои уште четири делови од Украина. Рускиот претседател Владимир Путин утре на церемонија во Москва ќе потпише ...
сите 257 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вистинска приказна за хуморот на кралицата Елизабета Втора, еве како реагирала кога американски туристи не ја препознале

Од:
До кого (е-маил):
Порака: