Новогодишни елки без новогодишен сјај?

Тимот на Нирнберг кој е втор најуспешен германски клуб по бројот на освоени титули веднаш зад Баерн Минхен и пред Борусија Дортмунд нема да игра вечерни ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гаснење на сијалиците кога има доволно дневна светлина и во период кога нема никој во канцеларија, исклучување на компјутерите по завршување на работните ...
| | веќе видена | слични

Германскиот второлигаш Нирнберг нема да игра вечерни натпревари откако градскиот совет во петокот одлучи да ја ограничи употребата на рефлектори на стадионот ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

На социјалните мрежи се објавуваат статуси дека поголемиот дел од големите маркети ги исклучуваат фрижидерите навечер, освен оние за замрзнување, но и оние ...
| | веќе видена | слични

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 720 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 243 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Новогодишни елки без новогодишен сјај?

Од:
До кого (е-маил):
Порака: