Kaко се штеди струја: Мерките први ги исклучија фрижидерите во маркетите?!

На социјалните мрежи се објавуваат статуси дека поголемиот дел од големите маркети ги исклучуваат фрижидерите навечер, освен оние за замрзнување, но и оние ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Гаснење на сијалиците кога има доволно дневна светлина и во период кога нема никој во канцеларија, исклучување на компјутерите по завршување на работните ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во пресрет на најавувањето на кризата со електрична енергија, швајцарската министерка за животна средина Симонета Сомаруга, ги повика луѓето да направат сè што ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Останато

Во интервју за МАКФАКС министерот за внатрешни работи Оливер Спасовски, одговарајќи на прашање за енергетската криза истакна дека топлинска енергија ќе има, ...
сите 687 | | | веќе видена

Денешниот протест во врска со отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети” во Охрид заврши без посебни нарушувања на јавниот ред и мир, а наспроти ...
сите 425 | | | веќе видена

Инфлацијата излезе надвор од контрола и таа според последните пресметки достигна високи 18,7 проценти, а Владата не презема ништо во изминатиот период да се ...
сите 243 | | | веќе видена

Државата прави напори за обезбедување на енергенси за непречено производство на електрична и топлинска енергија за потребите на граѓаните во престојната зима, ...
сите 230 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Kaко се штеди струја: Мерките први ги исклучија фрижидерите во маркетите?!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: