Федерер со Надал за крај на кариерата


2 копии

Норвежанецот Каспер Руд во четвртфиналето го заврши учеството на АТП турнирот во Сеул. Во моментов светскиот број 2, доживеа шокантна елиминација од Јапонецот ...
| | веќе видена | слични

Шпанскиот тенисер Рафаел Надал и неговата сопруга Мери Перело го очекуваат нивното прво дете по 17 годишна врска. Тие за шпанскиот магазин „Хола“ откриле дека ...
| | веќе видена | слични

Рожер Федерер изминатиот викенд мина емотивни три дена во Лондон и се прости од играта која најмногу ја сака и го направи она што е денеска, но сепак и самиот ...
| | веќе видена | слични

На него требаше да настапи со Новак Ѓоковиќ, кој некогаш му беше партнер. Сепак, неговиот проштален турнир беше уништен поради повреда, па тој се повлече без ...
| | веќе видена | слични
2 копии
5 копии
повеќе

Останато

Еден ден откако Ковачевски станува мандатар за состав на нова влада на 29 декември минатата година, фирмата основана од него Пиксел груп која е основана токму ...
сите 202 | | | веќе видена

Министерството за одбрана како и досега професионално и одговорно ги извршува своите задачи и транспарентно известува за сите случувања. За случајот со ...
сите 274 | | | веќе видена

Саботажата на гасоводот „Северен тек“ наликува на нападот на американската ЦИА врз нафтената инфраструктура во Никарагва во 1983 година, изјави денеска ...
сите 193 | | | веќе видена

Германската сојузна полиција БКА претпоставува дека минатонеделните експлозии на гасоводот Северен тек биле „целен чин на саботажа“ во кој најверојатно биле ...
сите 162 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Федерер со Надал за крај на кариерата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: