Падна цената на нафтата

Време зa читање: 4 минути Банките кои се изложени кон Турција се соочуваат со загуби уште откако валутата на земјата почна драстично да поевтинува во 2018 ...
| | веќе видена | слични

Русија има намера да купи 70 милијарди долари (околу 4,4 трилиони рубљи) во „пријателски“ валути, објави „Блумберг“, повикувајќи се на нацрт документ на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на доларот во однос на кошницата валути на девизниот пазар дополнително порасна, достигнувајќи ново највисоко ниво во последните 20 години. Индексот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 3 минути Доларот е на прагот на третата неделна добивка по ред и во петокот застана блиску до највисоките нивоа во последните децении во однос ...
| | веќе видена | слични

На азиските берзи во петокот се тргува претпазливо во очекување на важниот податок за вработувањата во САД, кој може чувствително да влијаа на насоките на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Релативизацијата е многу опасна работа од официјален функционер како претседател на Република Македонија, порачува проф. д-р Тања Каракамишева, во врска со ...
сите 166 | | | веќе видена

Новак Ѓоковиќ денеска ја освои десеттата титула на Австралија опен, а 22 во кариерата. Тој постојано вели дека освен родителите, најголема поддршка отсекогаш ...
сите 313 | | | веќе видена

Има надворешни фактори кои не сакаат Бугарија и Северна Македонија да бидат во добри односи. Тоа се оние луѓе кои не сакаат РСМ да биде дел од Европската ...
сите 130 | | | веќе видена

Четириесетгодишна скопјанка, вчера, во 20:30 часот во Полициска станица Центар, пријавила дека по претходна расправија, била физички нападната од нејзиниот ...
сите 156 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Падна цената на нафтата

Од:
До кого (е-маил):
Порака: