Документ од 2019 година откри како поранешниот обвинител Бар бил советуван да не отвори истрага против Трамп


Одделот за правда на САД објави доверлив документ од 2019 година во кој се советува тогашниот државен обвинител Вилијам Бар да не покренува кривична постапка ...
| | веќе видена | слични

Администрацијата на американскиот претседател Џо Бајден се ангажирала на континуирана цензура на социјалните мрежи во консултации со челниците на онлајн ...
| | веќе видена | слични

Од она што е веќе јавно познато, во однос на количеството на материјалот и нивоата на класификација, дури и да постои некаква можна „прекумерна класификација“ ...
| | веќе видена | слични

Адвокатите на американскиот Оддел за правда и поранешниот претседател Доналд Трамп треба да се појават на сослушување денес додека федералниот судија ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Документите во имотот на поранешниот американски претседател Доналд Трамп во Флорида „најверојатно биле скриени“ за да се спречи истрагата на ФБИ за неговата ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп наводно криел некои документи за време на истрагата за неговиот имот на Флорида од страна на Федералното биро ...
| | веќе видена | слични

Одделот за правда на САД вчеравечер соопшти дека има докази за веројатни напори да се попречи истрагата на владата за доверливите документи што се чуваа во ...
| | веќе видена | слични

Поранешниот американски претседател Доналд Трамп се интересирал за „љубовниот живот“ на неговиот француски колега по должност Емануел Макрон, чувал доверливи ...
| | веќе видена | слични

Документите најден на имотот на Флорида на поранешниот американски претседател Доналд Трамп „веројатно се сокриени“ за да се спречи истрага на Федералното биро ...
| | веќе видена | слични

Eкс американскиот претседател Доналд Трамп се фалел дека има информации за сексуалниот живот на францускиот претседател Емануел Макрон. Toj со години се фалел ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

ЗАТВОРЕНА Е УЛИЦАТА САМОИЛОВА МВР соопшти дека од денеска се воведува посебен режим на сообраќај во Скопје, поради чествувањето на раѓањето на Гоце Делчев во ...
сите 613 | | | веќе видена

Вчера во 12.29 часот во СВР Скопје било пријавено дека во 12.15 и во 12.25 часот на бул.„Александар Македонски“ во Скопје, двајца малолетници од Скопје биле ...
сите 415 | | | веќе видена

Најдобриот тенисер во светот Новак Ѓоковиќ е често напаѓан од страна на јавноста поради неговото однесување на теренот, а често знае бесот да го истури на ...
сите 275 | | | веќе видена

Според безбедносни извори во Берлин, обуката на украинските војници треба да започне денеска. Германската влада, по консултации со САД, во јануари се согласи ...
сите 254 | | | веќе видена

Надлежните не откриваат имиња, но на 14 бугарски државјани во сабота нема да им биде дозволен влез во државата доколку се обидат да присуствуваат на ...
сите 192 | | | веќе видена

Ковачевски и Пендаровски бидејќи не ги обелоденуваат агентурните мрежи и финансиери на бугарските клубови тие директно работат за нив. Пендаровски не може да ...
сите 101 | | | веќе видена

„Неверојатно е, но германските тенкови „Леопард“ со насликани крстови повторно ни се закануваат“, рече рускиот претседател во Волгоград (поранешен Сталинград), ...
сите 141 | | | веќе видена

Денеска попладне и во текот на ноќта ќе има повремени врнежи кои ќе бидат претежно од снег со слаб до умерен интензитет. До изутрина на планините снежната ...
сите 223 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Документ од 2019 година откри како поранешниот обвинител Бар бил советуван да не отвори истрага против Трамп

Од:
До кого (е-маил):
Порака: