АЈВАРОТ годинава ќе го сонуваме – ПИПЕРКИТЕ ПРЕСКАПИ!

Најпосакуваната титула е светскиот рекорд за најмногу изедени виршли за десет минути. Актуелниот рекорд минатата година го постави американскиот државјанин Џои ...
| | веќе видена | слични

На почетокот на есента веќе домаќинките планираат да подготват зимница, а некои од нив веќе започнале да подготвуваат ајвар. Поголем дел од домаќинките имаат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Вчера во 17.00 часот во тетовско Слатино, полициски службеници на СВР Тетово го лишиле од слобода 37-годишниот Џ.А. од ова село, кој работејќи со багер околу ...
сите 302 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 65 | | | веќе видена

Владата се уште ја нема избрано ЕСМ производство за производител на топлинска енергија. Или поточно, Владата ја поништила постапката за избор на вршител на ...
сите 306 | | | веќе видена

Вчера во 22.30 часот во СВР Скопје било пријавено дека во спортска обложувалница на ул.„Ферид Бајрам“ две лица физички го нападнале вработениот и одзеле пари ...
сите 301 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

АЈВАРОТ годинава ќе го сонуваме – ПИПЕРКИТЕ ПРЕСКАПИ!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: