Од утре сончево и многу топло, викндов облачно со пороен дожд и грмежи

5 копии

Периодот на нестабилно време ќе продолжи до сабота – претпладне ќе има сончеви периоди, а во попладневните и вечерните часови наместа пороен дожд и грмежи. ...
| | веќе видена | слични
9 копии
21 копии

Времето ќе биде променливо облачно, на повеќе места нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Локално ќе има појава на краткотрајно невреме со ...
| | веќе видена | слични

Нестабилно време ширум државата и денес. Овој четврток нѐ очекува слично време како и во изминатите дењнови. Метеоролозите најавија поројни дождови проследени ...
| | веќе видена | слични

Meтеорологот Славчо Попоски вели дека невремето од источните се преместува кон западните и југозападните предели. „И во следните неколку денови ќе има ...
| | веќе видена | слични
9 копии
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 409 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Додека СДСМ и премиерот Димитар Ковачевски преземаат мерки за надминување на енергетската криза, ВМРО-ДПМНЕ и Христијан Мицкоски се посветени на тендери и ...
сите 239 | | | веќе видена

Тетовската полиција соопшти дека е уапсен навивачот кој на мечот од 6. коло во Втората македонска лига меѓу Тетекс и Саса, влета на теренот и со тупаница го ...
сите 27 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 149 | | | веќе видена

Најпрвин лажеше дека не бил во војска затоа што бил на школување. Откако беше фатен во лага и во јавноста излезе документ од кој јасно се гледа дека премиерот ...
сите 172 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Од утре сончево и многу топло, викндов облачно со пороен дожд и грмежи

Од:
До кого (е-маил):
Порака: