СДСМ: Анти-ЕУ Мицкоски може веднаш да си даде оставка, референдумот е за негова лична внатрепартиска употреба


Од владејачката СДСМ денеска реагираа на најавата на лидерот на опозициската ВМРО-ДПМНЕ дека ќе ја напушти политиката ако некој пратеник од неговата партија ...
| | веќе видена | слични

„Македонија е Бугарија“. Таква порака, испишана на транспаренти, високо кренаа дел од пратениците во бугарскиот парламент, изразувајќи го мошне конкретно ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Референдум како рецепт за стопирање на штетните последиците од прифаќањето на т.н. француски предлог со кој треба да се откочи членството во ЕУ и притоа да се ...
| | веќе видена | слични

На прашањето дали стравува дека можеби нема не се обезбеди двотретинско мнозинство за уставните измени,министерот за надворешни работи Бујар Османи потенцира ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Преговорите за членство со ЕУ ги почнавме од дента на одржување на првата меѓувладина конференција, но не ќе можеме да го отвориме Поглавјето 23, доколку не го ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Економско-енергетскиот совет на Владата вечерва одлучи на регулиран пазар да бидат и основните и средните училишта на територијата на цела држава, без разлика ...
сите 610 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 182 | | | веќе видена

Подводното истекување на гас од оштетените гасоводи „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ носи огромни количества метан во атмосферата, а како стакленички гас, ...
сите 268 | | | веќе видена

На социјалните мрежи се појави видео од инцидентот што доцна синоќа се случи во срцето на Дебар Маало. Граѓани преку Фејсбук сведочат дека станувало збор за ...
сите 74 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 81 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СДСМ: Анти-ЕУ Мицкоски може веднаш да си даде оставка, референдумот е за негова лична внатрепартиска употреба

Од:
До кого (е-маил):
Порака: