Колумна: Младите не се бескорисни суштества со две нозе и глава, туку нашата иднина

Нови генерации - нашата нова надеж, ново светло, наша иднина. Кога ќе се споменат младите, 80% го мислат горенаведеното, што е вистинито и правилно, до некој ...
| | веќе видена | слични

Медиумската застапеност, предизвиците и придобивките кои ги имаат од волонтерството, но и воопшто заинтересираноста на младите да волонтираат по одредени ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Нема животна мудрост што не сме ја научиле во скутот на баба и дедо. Секоја поговорка, убав збор и приказна првпат сме ги чуле од нив. Факултети.мк преку ...
| | веќе видена | слични

Зад македонските младински кошаркарски репрезентации е уште едно неуспешно лето во кое очекувањата и покрај тоа што не беа големи, не беа исполнети. ...
| | веќе видена | слични

Сериите се евтина забава, одлична заштита да не се разговара со некој со кого не сакаш да разговараш. Лесен начин за бегање од реалноста, вели психологот ...
| | веќе видена | слични

Резултатите од анкетата упатуваат на еден опасен општествен тренд, кој во иднина може да продуцира анксиозни, незаинтересирани и пасивни генерации, за кои ...
| | веќе видена | слични

Заборски неколку години беше карате-шампион на Македонија во тешка и во апсолутна категорија. Беше освојувач и на осум екипни титули, а кариерата ја продолжи ...
| | веќе видена | слични

Голем дел од младите сметаат дека условите на универзитетите во нашата земја се недоволни за нивните капацитети, поради што се одлучуваат да го продолжат ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Русија која е мнозински инвеститор во изградбата на „Северен тек 1“ и „Северен тек 2“ вели дека технички можат да се поправат, но за тоа ќе бидат потребни ...
сите 412 | | | веќе видена

Откако партијата „Браќа на Италија“ предводена од Џорџа Мелони освои најголем број гласови на парламентарните избори во Италија, во оваа земја следеа ...
сите 150 | | | веќе видена

Начинот на кој македонската влада се обидува да ја преброди енергетската криза, високите цени на храната, но и меѓусебните политички расправии меѓу власта и ...
сите 103 | | | веќе видена

Она кое што е важно за нас како советници, како избраници од народот, всушност и наш приоритет како партија, е исполнување на програмата За модерно Скопје, зад ...
сите 180 | | | веќе видена

Еден од највлијателните бугарски интелектуалци историчарот Николај Овчаров се откажува од тврдењето дека Македонците можат да се вратат во бугарски јасли. Тој ...
сите 106 | | | веќе видена

Осумнаесетгодишен тетовец е приведен на фудбалски натпревар поради напад врз гостински фудбалер. „Полициски службеници на СВР Тетово на 1 октомври во 17 часот ...
сите 331 | | | веќе видена

Пред ангелот на плоштадот Свети Петар, Папата му се обрати на претседателот на Руската Федерација, молејќи го „меѓу другото, од љубов кон сопствениот народ да ...
сите 420 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Колумна: Младите не се бескорисни суштества со две нозе и глава, туку нашата иднина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: