Малата медиумска застапеност и мотивираноста проблем на младите волонтери

Медиумската застапеност, предизвиците и придобивките кои ги имаат од волонтерството, но и воопшто заинтересираноста на младите да волонтираат по одредени ...
| | веќе видена | слични

Последиците од неконтролираната употреба на смарт-технологијата се сериозни и директно поврзани со разни развојни проблематики како доцнење во когнитивниот ...
| | веќе видена | слични

Здруженост, сплотеност и поврзаност на луѓе, друштва, организации и институции кон една заедничка цел или поради заедничка причина. Често на овој начин знаеме ...
| | веќе видена | слични

Новите генерации не можат да го променат светот ако наставниците на своите ученици им даваат само модели за „повторување“ на деловни и општествени проекти, и ...
| | веќе видена | слични

По повод Меѓународниот ден на пчелите – 20 Август По повод 20 Август – Меѓународниот ден на медоносните пчели, се актуализираат прашањата поврзани со пчелите, ...
| | веќе видена | слични

Уште многу треба да се работи за младите да се почувствуваат пожелни во македонското општество, особено во политиката и креирањето мерки за подобрување на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Сепак, прашање е колку земјите во развој може да им овозможат на овие лица понезависен живот од било кога, токму со помош на технологијата.Суарет Алиша од ...
| | веќе видена | слични

Развиената технологија овозможува подобар живот за сите, но таа има „моќ“ да го направи светот уште подостапен за слепите лица. Сепак, прашање е колку земјите ...
| | веќе видена | слични

Стопанството има недостиг од квалификуван кадар, а младите при вработување исто така имаат големи барања и очекувања, иако го немаат искуството кое им треба на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Приватните превозници утрово излегоа на протест на „Илинденска“ и делумно го блокираа сообраќајот во главниот град. На оваа тема разговаравме и на нашата ...
сите 479 | | | веќе видена

– Потребен е квалитетен процес на реформи и нивна одржливост за сопирање на негативните трендови со кои се соочуваме во областа на владеење на правото. Тоа ...
сите 163 | | | веќе видена

Семејството на хрватскиот ракометар Денис Тот упати благодарност до македонското правосудство, откако обвинетите Анџело Георгиевски (28), Клементина Лефковска ...
сите 100 | | | веќе видена

Не стивнуваат реакциите по смртта на познатиот неврохирург, професор д-р Јовица Угриновски, кој вчера беше погребан на градските гробишта во Бутел. Бројни ...
сите 46 | | | веќе видена

Во Скопје се случува целосен сообраќаен хаос, блокирани улици, приватните автобуски превозници не возат поради неисплатени милионски долгови од страна на ...
сите 101 | | | веќе видена

Костадин Филипов, долгогодишен дописник на бугарските државни медиуми БНТ, БНР и БТА од Скопје, во интервју за тамошното Радио „Фокус“ ги лоцира, според него, ...
сите 200 | | | веќе видена

При денешната посета на германскиот претседател Штајнмаер на Кавадарци беше остварена средба и со градоначалникот Митко Јанчев. Разговараа на повеќе теми, при ...
сите 262 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Малата медиумска застапеност и мотивираноста проблем на младите волонтери

Од:
До кого (е-маил):
Порака: