Скопјанец загина утринава по судар со камион на патот Кичево - Гостивар

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

Вчера на автопатот Пријателство, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со српска национална ознака, ...
| | веќе видена | слични
9 копии
5 копии

На 14.08.2022 во 12.10 часот на автопатот „Пријателство“, во близина на клучка Петровец, се случила сообраќајна несреќа помеѓу патничко возило „ауди А6“, со ...
| | веќе видена | слични

Во сообраќајна несреќа на автопатот кај Петровец, тешко е повреден мотоциклист од Босна и Херцеговина, соопшти МВР. Тој се судрил со автомобил возен од српски ...
| | веќе видена | слични

Дете-ученик во основно училиште од Скопје вчера било тешко повредено откако врз него паднала рамка од гол на фудбалско игралиште во кавадаречко Михајлово, ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Компаниите ги бројат деновите до следната среда, кога Владата треба да објави мерки за помош на големиот бизнис за справување со енергетската криза, а со тоа и ...
сите 163 | | | веќе видена

Полициски службеници на СВР Тетово, денеска во 1030 часот, го лишиле од слобода К.А.(52) од тетовски Бродец. Тој се сомничи дека во претходниот период измамил ...
сите 560 | | | веќе видена

Кастриот Реџепи, поранешен пратеник на Беса, кој во Собранието функционираше како независен, во врска со неговото евентуално приклучување кон „огнената група” ...
сите 344 | | | веќе видена

Со тензија, туркање, фрлање јајца и антифашистички пароли помина протестот против отворањето на бугарскиот клуб „Цар Борис Трети“ во Охрид. Клубот беше отворен ...
сите 223 | | | веќе видена

Пет дена со Аферата #Броило… Ковачевски и кумот ја основале Пиксел гроуп 5 месеци откако СДСМ прави Влада! Оваа фирма добива: 4 исплати од Фонд за Иновации во ...
сите 259 | | | веќе видена

Семејно – бизнис – политичките врски на „Пуцко петрол“ се класичен судир на интереси, а Антикорупциската комисија мора да покаже цврстина и да постапи во овој ...
сите 46 | | | веќе видена

Фудбалскиот клуб Тетекс преку клупско соопштение се извини за големиот инцидент што се случи на саботниот дуел со Саса, кога еден неодговорен навивач на ...
сите 30 | | | веќе видена

Градоначалникот на општина Куманово Максим Димитриевски во емисијата „Заспиј ако можеш“ на телевизија Алфа истакна дека без разлика што ја сака Европската ...
сите 64 | | | веќе видена

Пред десеттина денови, Град Скопје и градоначалничката Данела Арсовска склучиле Договор за ангажирање на Агенција за услуги за привремени вработувања. ...
сите 82 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Скопјанец загина утринава по судар со камион на патот Кичево - Гостивар

Од:
До кого (е-маил):
Порака: