Во земјите на ЕУ, плановите за штедење стануваат поостри: Шпанија предлага да не се носат вратоврски

За да се наполнат европските складишта за гас – потребни се 50 милијарди евра, 10 пати повеќе отколку што се мислеше.И додека најсилните енергетски компании се ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Во Косово нема рестрикции во снабдувањето со електрична енергија, благодарение на Албанија која одлучи да му помогне во овие тешки денови, јавија албанските ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 4 минути Енергетските компании и трговците собираат огромни профити продавајќи американски природен гас во Европа, додека цените на ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Косовскиот мрежен оператор КЕДС започнува со рестрикции во земјата поради недостиг на доволно производство на електрична енергија. Високите цени на европските ...
| | веќе видена | слични

Дистрибутерот на електрична енергија на Косово, КЕДС, соопшти дека добил наредба од Националниот диспечерски центар на Косово да започне со рестрикции за ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Непречено ќе биде снабдувањето со топлинска енергија во претстојната грејна сезона, граѓаните ќе имаат парно од 15 октомври, уверува Владата. Во тек се ...
сите 593 | | | веќе видена

„Знаете дека можете да сметате на нашата верна поддршка во интерес на слободата на украинскиот народ. Бидете силни и зачувајте ја својата непоколеблива вера!“ ...
сите 180 | | | веќе видена

Три крајбрежни линии на рускиот гасовод „Северен тек“, кој ја снабдува Германија, претрпеа „невидена“ штета во понеделникот, што резултираше со големо ...
сите 278 | | | веќе видена

Со оглед на зачестените инциденти, очигледно неопходна е поголема/зајакната контрола на јавните места, како и во јавниот превоз од страна на екипи на МВР, ...
сите 35 | | | веќе видена

Панчо од ДНК, кој важи за голем фудбалски фан, отворено ја критикуваше Фудбалската федерација откако Македонија загуби од Грузија и Бугарија и заврши на ...
сите 153 | | | веќе видена

Скандалозна е објавата на општинската организација на СДС во Арачиново со која ги повикуваат да се јават во партиската организација жителите кои сакаат да се ...
сите 82 | | | веќе видена

Д(у)иктатурата е предизвик на ДУИ и целото општество и држава. Со вакво ДУИ, понатаму ќе се засили д(у)иктатурата во државата и понатамошно останување на вакво ...
сите 146 | | | веќе видена

Марија Андоновска, советник од ВМРО-ДПМНЕ во Град Скопје на денешната седница на Град Скопје потенцираше дека од градоначалничката Данела Арсовска не добиле ...
сите 247 | | | веќе видена

Премиерот Еди Рама изјави дека руските граѓани кои бегаат од мобилизација се добредојдени во Албанија. – Русите кои ја напуштаат земјата затоа што не сакаат да ...
сите 269 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во земјите на ЕУ, плановите за штедење стануваат поостри: Шпанија предлага да не се носат вратоврски

Од:
До кого (е-маил):
Порака: