Специфичниот договор на Депај го комплицира заемот во Јувентус


2 копии

Филип Костиќ и официјално стана нов фудбалер на Јувентус. Србинот одигра одлично минатата сезона и особено се истакна во Лигата на Европа, а тоа беше доволно ...
| | веќе видена | слични

Барселона е принудена да се ослободи од неколку играчи до крајот на преодниот рок, а клубот дефинитивно останува без Мемфис Депај.Многу се шпекулираше за ...
| | веќе видена | слични

Филип Костиќ вчера официјално ги мина медицинските тестови и стави потпис на договорот со Јувентус, клуб кој реши да исплати околу 18 милиони евра за да го ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Србија, Филип Костиќ призна дека е воодушевен од трансферот во Јувентус, па упати само комплименти до италијанскиот гигант. Тој по четири ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Мемфис Депај по само една сезона ќе ја напушти Барселона. Холанѓанецот кариерата ќе ја продолжи во Јувентус. Трансферот треба да биде комплетиран во текот на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена

На 14.08.2022 околу 09.00 часот на крстосница од ул.„Шишка“ и ул.„Методија Андонов Ченто“ во Кавадарци, патничко возило „фиат пунто“, со неготински регистарски ...
сите 128 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Специфичниот договор на Депај го комплицира заемот во Јувентус

Од:
До кого (е-маил):
Порака: