Спасовски: Нема опасност од немири при промена на Уставот, преку дебата да ги соочиме ставовите


Рано е уште сега да оцениме како би се одвивала политичката ситуација во моментот кога ќе се одвива дебатата за уставните измени, но нема простор за никакви ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на Алијанса за Албанците, Вјолца Бериша, на прес-конференција истакна дека во предизборната кампања за Советот на Општина Тетово наместо ...
| | веќе видена | слични

„Во предизборна кампања за советот на Општина Тетово наместо да има вистинска конкуренција на платформи, понуди и човечки вредности, за жал од страна на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

-Јас мислам дека ќе имаме многу тешка зима, особено затоа што владата не направи ништо пролетта и летово да се подготви за зимата.Додека, еве од регионот ќе ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Зголемувањето на даноците е катастрофална мерка на Владата Откако ова го најавија ние сме во комуникација со реалниот сектор и тој во моментов, во тешката ...
| | веќе видена | слични
11 копии

Откако е ова влада на СДСМ и ДУИ, бугарските барања континуирано растат и тие за жал се прифаќаат од страна на оваа влада, надевајќи се на тој начин дека ќе ...
| | веќе видена | слични

Наместо урбана џунгла со високи згради, на местото кај „Шик Јелак“ да се направи убав градски парк кој што ќе го користат сите жители на Тетово, вели ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Оваа преговарачка рамка е апсолутно неприфатлива, ние сме многу јасни. Ова не е преговарачка рамка за напредување на Македонија кон членство во ЕУ, ова е ...
| | веќе видена | слични

Во денешната емисија на Канал 5, Александар Николоски од ВМРО-ДПМНЕ беше прашан дека телевизијата има информации дека кон на крајот на крајот на октомври и ...
| | веќе видена | слични

Потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николоски денеска порача дека не гледа реципроцитет од страна на Бугарија. -Не гледам на што се обврза Бугарија да ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 168 | | | веќе видена

Наместо да се слави мултиетничкиот карактер, што е еден од главните столбови на Рамковниот договор, синоќешната прослава на 21-годишнината од неговото ...
сите 194 | | | веќе видена

Најмногу дожд во изминатите 24 часа наврнал во Тетово, 21 литар на метар квадратен, а најмалку во Скопје-Зајчев Рид, Демир Капија, Дојран и Берово, еден ...
сите 232 | | | веќе видена

Ружди (75) беше тешко повреден откако беше избоден со нож на сцената на настан во државата Њујорк. Сега може да дише без помош. Тој со години се соочува со ...
сите 136 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Спасовски: Нема опасност од немири при промена на Уставот, преку дебата да ги соочиме ставовите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: