Во Ричмонд, Вирџинија спречен оружен напад на прослава за 4 јули

На брифингот учествуваше и градоначалникот Левар Стоуни.Според командирот Гералд Смит, херојот „информатор“ наслушнал разговор дека се подготвува стрелба за ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден рече дека САД се „преплавени со воено оружје“ и повика повторно да се забрани продажбата на полуавтоматско оружје, на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Американскиот претседател Џозеф Бајден предупреди денеска, по усвојувањето на првиот голем федерален закон за безбедност на оружјето во последните три децении, ...
| | веќе видена | слични

Претседателот на САД Џо Бајден денес во Белата куќа го презентираше новиот закон кој треба да го намали насилството со огнено оружје, велејќи дека мерката ...
| | веќе видена | слични

Останато

Да ви се заблагодарам прво на присуството, денеска сум во општина Тетово, во рамки на предизборната кампања за изборот на советници во општинскиот совет. Веќе ...
сите 373 | | | веќе видена

Комисијата за заразни болести утре ќе одржи состанок на којшто ќе биде разгледана актуелната епидемиолошка состојба со коронавирусот. Согласно денешните ...
сите 199 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Ричмонд, Вирџинија спречен оружен напад на прослава за 4 јули

Од:
До кого (е-маил):
Порака: