Американскиот претседател: Мора да го забраниме јуришното оружје

Американскиот претседател Џозеф Бајден предупреди денеска, по усвојувањето на првиот голем федерален закон за безбедност на оружјето во последните три децении, ...
| | веќе видена | слични
5 копии
4 копии
10 копии

Главниот здравствен советник на Белата куќа, 81-годишниот Ентони Фаули, потврди во понеделникот дека планира да се пензионира до крајот на овој мандат на ...
| | веќе видена | слични

Шефот на мексиканската држава Андрес Мануел Лопез Обрадор денеска изјави дека му дал на американскиот претседател Џозеф Бајден писмо во кое повторно му нуди ...
| | веќе видена | слични

Белата куќа најави дека ќе обезбеди достапност на вакцини, бустери, третмани и тестирања за ковид-19, како што брзо се шири подваријанта на омикрон БА.5, која ...
| | веќе видена | слични

Американскиот претседател Џо Бајден денес во Белата куќа има разговори со мексиканскиот претседател Андрес Мануел Лопез Обрадор за миграцијата, безбедноста и ...
| | веќе видена | слични
2 копии
повеќе

Останато

Доцна синоќа во 21:30 часот на ул.„Ѓорги Какашевски“ во Кратово, полициски службеници од Полициската станица Кратово го лишиле од слобода Д.П.(33) од Кратово, ...
сите 498 | | | веќе видена

Во четири украински региони делумно окупирани од Москва денеска се одржува вториот ден од таканаречените референдуми за приклучување кон Руската Федерација. ...
сите 230 | | | веќе видена

Градоначалникот на Гостивар, Арбен Таравари со компанијата Алпак-еко од Скопје потпиша договор за управување со отпад од пакетување на територијата на општина ...
сите 58 | | | веќе видена

Се прават напори за да им се излезе во пресрет на основните и на средните училишта и наставата во зимскиот период да се одржува со физичко присуство, изјави ...
сите 126 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Американскиот претседател: Мора да го забраниме јуришното оружје

Од:
До кого (е-маил):
Порака: