Негирањето на македонската историја значи рушење на државата, се вели во прогласот на Сојузот на борците од Битола


Општинскиот одбор на Сојузот на борците од Народноослободителната и антифашистичката војна на Македонија (1941-1945), заедно со граѓаните продолжувачи од ...
| | веќе видена | слични

Проблемите на евроинтеграцијата наРепублика Македонија не се во Софија, туку во Скопје каде што се потребни неопходни реформи за надминување на злобните ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Според политичката партија Левица, Протоколот од Македонија прави колонија на Бугарија. Велат дека според него, Македонија за старт на преговори мора: Да ...
| | веќе видена | слични

Бугарското МНР преку нота реагира на антибугарските протести и пароли. Загрижени за распространетиот антиевропски наратив, од бугарското МНР изразуваат надеж ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Софија испрати нота до Министерството за надворешни работи во Скопје поради, како што се наведува, констатираните многубројни слогани и транспаренти, насочени ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Бугарската министерка за надворешни работи, Теодора Генчовска, реагирала до властите во Скопје поради навредливите антибугарски пароли на протестите во земјата ...
| | веќе видена | слични

Во екстракт од текстот подолу ќе сретнемете неверојатна омраза базинрана на историски и општествени невистини , за кои Бугарските надлежни иснтитуции повеќе од ...
| | веќе видена | слични

Како што јави дописникот на МИА од Софија во нотата се изразува „длабока загриженост поради тоа што се случува, а кое се однесува на ширењето на антиевропскиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 135 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 144 | | | веќе видена

Цели десет дена откако државниот обвинител Љубомир Јовески ја посочи како надлежна да го гони шефот на Финансиската полиција обвинителката Гордана Смаќовска не ...
сите 128 | | | веќе видена

Петнаесет лица се соочуваат со пријави за учество во тепачка. Петнасетина лица од Гостивар и околните села за два дена се уапсени поради учество во масовна ...
сите 273 | | | веќе видена

Преку одговорните, ефикасни мерки и политики на Владата предводена од СДСМ, македонската економија станува атрактивна за сериозни, големи странски инвестиции. ...
сите 69 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Негирањето на македонската историја значи рушење на државата, се вели во прогласот на Сојузот на борците од Битола

Од:
До кого (е-маил):
Порака: