Членките на НАТО ги потпишаа протоколите за прием на Шведска и на Финска

2 копии

Триесетте земји-членки на НАТО вчера го потпишаа пристапниот протокол за Финска и за Шведска, на церемонија во седиштето на Алијансата во Брисел. Со протоколот ...
| | веќе видена | слични

НАТО официјално го започна процесот за прифаќање на Шведска и Финска во својот воен сојуз. Сепак, клучен услов за Турција, членка на НАТО е предавањето на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Турските сили ликвидирале речиси 2.000 борци од Курдистанската работничка партија (ПКК) од почетокот на годината во операциите во северен Ирак и северна ...
| | веќе видена | слични

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Концертот на познатиот српски бенд „Тропико“ е одложен поради тешка сообраќајна несреќа. Сообраќајката се случила вчера околу 13 часот на патот Пожега, Ужице ...
сите 83 | | | веќе видена

Постигнат е договор за прекин на огнот меѓу Израел и палестински „Исламски џихад“ (ПИЈ), изјави вечерва за „Ал Кудс њуз“ портпаролот на ПИЈ, Мухамед ал Хинти. ...
сите 170 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Членките на НАТО ги потпишаа протоколите за прием на Шведска и на Финска

Од:
До кого (е-маил):
Порака: