Османи и Ковачевски шест дена ветуваат дека ќе го објават, а го кријат протоколот со бугарски желби


Сите желби на Бугарија дел од протоколот останаа сокриени од јавноста. Министерот Бујар Османи и вчера вети на екипата на „А1он“ дека протоколот ќе биде јавен, ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Министерот за надворешни работи Бујар Османи најави дека Протоколот со Бугарија ќе биде објавен пред властите да го потпишат. Според шефот на дипломатијата ...
| | веќе видена | слични

Ако нашата страна од Мешовитата историска комисија не се согласи со некое од бугарските барања, ќе нема решение. Хипотетички е дали ќе има блокада тогаш од ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Шефот на македонската дипломатија Бујар Османи денеска уште еднаш повтори дека францускиот предлог нема врска со Протоколот со Бугарија. -Само временски ...
| | веќе видена | слични

Премиерот Димитар Ковачевски денеска во интервју за МИА се осврна на тоа колку навистина е заштитен македонскиот јазик во модифицираниот француски предлог, ...
| | веќе видена | слични

Францускиот предлог кој и се нуди на Македонија не е совршен , но ќе ве внесе во Унијата, вели холандскиот амбасадор Дирк Јан Коп. Се работи за типичен ...
| | веќе видена | слични

Опозицијата, за жал, едноставно нема капацитет за државничко однесување. Тие воопшто не се заинтересирани за суштинска дискусија за европскиот предлог, со кој ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски на Фејсбук напиша дека денескасе навршува 21 година од потпишувањето на Охридскиот рамковен договор. -РС Македонија низ годините ...
сите 171 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 188 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 103 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Османи и Ковачевски шест дена ветуваат дека ќе го објават, а го кријат протоколот со бугарски желби

Од:
До кого (е-маил):
Порака: