СУЗБИЈТЕ ЈА СИВАТА ЕКОНОМИЈА ЗА ДА ГО ПОЛНИТЕ БУЏЕТОТ! Бизнисот бара 3 години да не се менува даночниот систем (ВИДЕО)


Стопанската комора бара во наредните 3 години да не се менува даночниот систем во земјава, навреме да се реализира повратот на ДДВ и во законските рокови да му ...
| | веќе видена | слични

Tема на работната средба беше иницијативата за активности кои водат до поттикнување на иновативноста и конкурентноста на компаниите. #ДФИТР Халили на средбата ...
| | веќе видена | слични
2 копии
3 копии

И во услови на мулти-криза Стопанската комора на Северна Македонија продолжува да ги иницира активностите кои водат до поттикнување на иновативноста и ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Ова го истакна Цветан Симеонов, претседател на Бугарската трговско-индустриска комора во неговото обраќање по повод 100-годишниот коморски јубилеј.За ...
| | веќе видена | слични

Свето Пивара, Нако Кожара, Страшо Гранит, Штерјо, Минчо, Симе Пашата, Туџар, Џобе …., тоа се само дел од личностите во монографијата на Стопанската комора на ...
| | веќе видена | слични

Стопанската комора на Македонија оваа година слави 100 години од своето постоење и по тој повод подготви монографија за личностите и настаните кои ги одбележаа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

СУЗБИЈТЕ ЈА СИВАТА ЕКОНОМИЈА ЗА ДА ГО ПОЛНИТЕ БУЏЕТОТ! Бизнисот бара 3 години да не се менува даночниот систем (ВИДЕО)

Од:
До кого (е-маил):
Порака: