Дел од линиите на ЈСП ќе сообраќаат по изменет режим

3 копии
14 копии

ЈСП Скопјеинформира дека денеска, петок (01.07.2022 год) од 11 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од ...
| | веќе видена | слични

Поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собрание на РСМ), возилата од јавниот превоз кои сообраќаат во тој реон ќе возат по изменет режим од ...
| | веќе видена | слични

Јавно сообраќајно претпријатие – Скопје соопшти дека денеска од 11.00 часот, поради најавената блокада на улица „11 Октомври“ (пред Собранието), возилата од ...
| | веќе видена | слични
14 копии

Јавното сообраќајно претпријатие Скопје соопшти дека од 10 до 12 часот, во случај на блокада на раскрсницата кај Дом на печат, дел од линиите од јавниот превоз ...
| | веќе видена | слични

ЈСП Скопје утрово испрати известување за изменет сообраќаен режим на неколку автобуси, додколку се оствари најавената блокада на раскрсницата кај Дом на печат ...
| | веќе видена | слични

Останато

Управата за финансиска полиција денеска поднела кривична пријава до Основното јавно обвинителство Скопје во која, како што информираат, се опфатени сите ...
сите 264 | | | веќе видена

Кинеските вооружени сили соопштија дека продолжуваат со поморските и воздушните воени вежби околу Тајван. Командата на Источната зона на Кинеската ...
сите 679 | | | веќе видена

Тука сме денес да оддадеме почит на хероите коишто бранејќи ја Македонија, независноста, целовитоста, унитарноста на Македонија во 2001 година ги дадоа своите ...
сите 293 | | | веќе видена

Во духот на протоколите кои власта на Ковачевски ги потпиша со Бугарија, скафандер министерката сака да наметне орвеловски свет во македонската култура. Се ...
сите 104 | | | веќе видена

Примирјето меѓу Израел и Исламскиот џихад, што стапи на сила доцна синоќа, траеше во текот на ноќта, а израелската армија утринава објави дека ќе почне да ги ...
сите 196 | | | веќе видена

Манчестер јунајтед и Јувентус си подале рака за трансфер на Адриан Рабио за 15 милиони фунти, но зелено светло се чека од мајката на фудбалерот. Англија ...
сите 241 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Дел од линиите на ЈСП ќе сообраќаат по изменет режим

Од:
До кого (е-маил):
Порака: