Димитријевиќ и Валенсија изборија мајсторка со Басконија

Македонскиот репрезентативец Ненад Димитријевиќ и неговиот тим Валенсија по вечерашната победа над Басконија од 89:82 се избори за мајсторка во плеј-офот во ...
| | веќе видена | слични

Скромни 5 поени зад името на нашиот кошаркарски репрезентативец Ненад Димитријевиќ во исклучително важната и голема победа на Валенсија на вториот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 639 | | | веќе видена

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Димитријевиќ и Валенсија изборија мајсторка со Басконија

Од:
До кого (е-маил):
Порака: