Во Мариупол вплови првиот руски товарен брод

5 копии

Нуркачите од Северноатлантската царинска крајбрежна стража пронашле повеќе од 124 килограми кокаин на пристаништето Ла Рошел, во потопена шуплина во трупот на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
8 копии

Дел од цивилните бродови од украинското пристаниште во Мариупол, што е под контрола на руските сили, ќе бидат преземени од трговската флота на сепаратистичката ...
| | веќе видена | слични
6 копии
2 копии

Бродот натоварен со метал го напушти украинското пристаниште Мариупол, со што стана првиот што го стори тоа откако руските сили го зазедоа украинскиот ...
| | веќе видена | слични

Останато

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 449 | | | веќе видена

-Вистината боли. Особено го боли Бујар Османи, како и Зоран Заев и Димитар Ковачевски. Вчера кажав дека Бујар Османи работи Албанија да почне преговори со ЕУ, ...
сите 419 | | | веќе видена

Еден од најпознатите експерти од областа на безбедноста во Албанија, Илир Кула, со оценка дека ова што се случува со Северна Македонија е потсмев и оти е ...
сите 774 | | | веќе видена

Норвешката разузнавачка служба ПСТ, задолжена за борба против тероризмот, објави дека го водат како чин на исламски тероризам пукањето во кое без убиени две ...
сите 93 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Мариупол вплови првиот руски товарен брод

Од:
До кого (е-маил):
Порака: