Турските преговори со Шведска и Финска слабо напредуваат: „Тоа не е лесен процес“

Преговорите меѓу турските службеници и оние од Шведска и Финска оваа недела во Турција слабо напредувале на тема приговорите на Анкара за влез на тие земји во ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Портпаролот на турскиот претседател, Ибрахим Калин изјави дека Самитот на НАТО во Мадрид кон крајот на јуни не е краен рок за носење одлука за кандидатурите на ...
| | веќе видена | слични

САД и Велика Британија позади очите на јавноста вршат притисок врз Финска и Шведска да попуштат пред барањата на Турција, која се противи на нивното членство ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Генералниот секретар на НАТО Јенс Столтенберг денеска изјави дека разговарал со турскиот претседател Реџеп Таип Ердоган за можното членство на Финска и Шведска ...
| | веќе видена | слични

Стравувањата на Турција од барањето за членство на Шведска и Финска се засноваат на праведни и законски основи, му рекол турскиот претседател Реџеп Таип ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Предвидената прекугранична операција на турската армија во северна Сирија ќе и овозможи на Турција да контролира 600 километри од границата, со што ќе ги ...
| | веќе видена | слични
7 копии
3 копии
повеќе

Останато

Основното јавно обвинителство Скопје предложи притвор против 42-годишно лице кое се сомничи за семејно насилство и нанесување телесна повреда. Полицијата го ...
сите 433 | | | веќе видена

Американската влада намерно ја планирала посетата на претседателката на Претставничкиот дом Ненси Пелоси на Тајван за да предизвика криза и да го зголеми ...
сите 614 | | | веќе видена

Скопјанец утрово загина откако во 06.35 часот на магистралниот пат Кичево-Гостивар, кај „Тајмишка раскрсница“ се судрил со камион, додека неговата сопатничка ...
сите 431 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 98 | | | веќе видена

ВМРО-ДПМНЕ има двојно поголем рејтинг од СДСМ, се вели во партиското соопштение на опозициската ВМРО-ДПМНЕ.-Анкетите јасно покажуваат дека СДСМ ќе доживее ...
сите 65 | | | веќе видена

Цената на енергијата расте, властите велат дека будно ја следат ситуацијата, а граѓаните стравуваат - дали се згреат зимава во домовите што пропуштаат половина ...
сите 121 | | | веќе видена

За прв пат во историјата на независна Македонија ниту еден член на фамилијата на Методија Андонов Ченто не доби покана од Претседателот на Собранието, ...
сите 266 | | | веќе видена

Царинската управа вчера заплени 13,3 килограми злато со проценета вредност од над 600.000 евра на Граничниот премин „Табановце“. Како што информира Царинската ...
сите 151 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Турските преговори со Шведска и Финска слабо напредуваат: „Тоа не е лесен процес“

Од:
До кого (е-маил):
Порака: