Германските медиуми за предлогот на Кисинџер: Му се допаѓа тоа на некој или не …


Поранешниот американски државен секретар Хенри Кисинџер предложил давање на територијални отстапки на Москва за да се стави крај на војната во Украина. Тоа ...
| | веќе видена | слични

Киев ги отфрли скорашните повици на Западот за да го реши конфликтот со Москва. Украинските лидери веруваат дека имаат шанси да си ги повратат териториите што ...
| | веќе видена | слични

Конфликтите имаат свои плима и осека, а руската инвазија во Украине не е исклучок. Раните стравови од брзо освојување беа заменети со руско повлекување и ...
| | веќе видена | слични

Стотици руски војници побегнале од борбите во Украина или одбиле да учествуваат во акциите, пишува „Волстрит џурнал“ (ВСЏ), повикувајќи се на документацијата ...
| | веќе видена | слични

„Секој чекор кон воведување санкции само ќе ѝ наштети на Србија, а не на Русија“, вели Андреј Митиќ, меѓународен секретар на екстремно десничарската партија ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 157 | | | веќе видена

Стручните лица кои ги контактираше „Фактор“ за мислење во врска со потпишаниот договор на Владата со „НЕКСТ.Е.ГО МОБИЛЕ“ за фабрика во индустриската зона во ...
сите 140 | | | веќе видена

Забавата за Охридскиот Рамковен Договор како да не помина во „духот“ на соживотот. Тоа можеше да се види од исвиркувањето на македонскиот јазик на истата.На ...
сите 88 | | | веќе видена

Опасноста за нуклеарната централа Запорожје, на југот на Украина, каде Киев и Москва меѓусебно се обвинуваат за гранатирање повеќе од една недела, „се ...
сите 306 | | | веќе видена

„Мислам дека ниту еден писател денес не го заслужува тоа повеќе од него. Кампањата започнува сега“, напиша Бернар-Анри Леви.Ружди бил нападнат со нож во ...
сите 121 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Германските медиуми за предлогот на Кисинџер: Му се допаѓа тоа на некој или не …

Од:
До кого (е-маил):
Порака: