Фон дер Лајен: Русија ја користи храната како оружје, ЕУ не смее да падне во нова замка на зависност

Европската унија не смее да стане зависна од несигурни земји во нејзината транзиција кон зелена економија, исто како што стана зависна од руските фосилни ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Русија, Турција, Украина и ОН подготвија Мапа на патот што ќе обезбеди безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од украинските пристаништа, јави ...
| | веќе видена | слични

Сал треба да разговара со Путин за „ослободувањето на резервите на жито и ѓубрива“, објави денеска канцеларијата на Сал. Сал патува во Русија бидејќи ...
| | веќе видена | слични

Русија, Украина, Турција и Обединетите нации, подготвиле план со кој е се осигури функционирање безбеден коридор за извоз на земјоделски производи од ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Украина работи на меѓународна операција предводена од ОН со морнарицата на партнерите кои обезбедуваат безбедна трговска рута без безбедносни ризици“, напиша ...
| | веќе видена | слични

Лидерите на Европската унија остро го осудија „уништувањето и незаконското присвојување“ на украинското земјоделско производство од страна на Русија и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Остри реакции во јавноста предизвика неодамнешното провокативно однесување на присутните на настанот, кога обраќањето на водителката на македонски јазик беше ...
сите 169 | | | веќе видена

„Утрото на 16 август како последица на саботажа оштетен е воен магацин кај селото Џанкоја. Нема сериозно повредени. Се преземаат неопходни мерки за ...
сите 146 | | | веќе видена

КОГА НЕЗНАЕЊЕТО Е СИЛА И НЕЗНАЕЊЕТО Е МОЌ, КАДЕ Е ЖЕЛБАТА НЕШТО ДА СЕ НАУЧИ?! Просто е невозможно да се проследат и искоментираат бројните конфузни и ...
сите 42 | | | веќе видена

Шефот на француската држава Емануел Макрон денеска имаше телефонски разговор со својот украински колега Володомир Зеленски. За време на овај разговор, кој ...
сите 261 | | | веќе видена

Предлог-концептот на даночни реформи главно се базира на проширувањето на даночната основа врз основа на намалувањето на сивата економија. Не се работи за ...
сите 127 | | | веќе видена

Додека ги тераа граѓаните да аплаудираат за „успесите“ на нивните министри, криминалците од СДСМ и ДУИ краделе, местеле тендери и се луксузирале со пари на ...
сите 63 | | | веќе видена

Пет невладини научни организации од Босна и Херцеговина, Црна Гора, Хрватска, Македонија и од Србија, кои се занимаваат со роботика, технологија, истражување ...
сите 94 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Фон дер Лајен: Русија ја користи храната како оружје, ЕУ не смее да падне во нова замка на зависност

Од:
До кого (е-маил):
Порака: