Путин нареди зголемување на пензиите и минималните плати за 10 отсто

Рускиот претседател Владимир Путин денеска нареди зголемување на пензиите и минималната плата за 10 отсто, со цел да се ублажат последиците од инфлацијата, ...
| | веќе видена | слични

Лидерот на Русија ги поздрави учесниците на фестивалот „Голема промена“ што се одржува во Москва во изложбениот центар ВДНХ.„Живеете, растете во многу ...
| | веќе видена | слични
4 копии
3 копии

На Русија и требаат значителни финансиски ресурси за да продолжи да ја поддржува и својата економија и нејзината „специјална операција“ во Украина, рече ...
| | веќе видена | слични

Западот се обидува да ја „поништи“ Русија, да ја отстрани од светската мапа, изјави денеска рускиот премиер Михаил Мишустин. „На Русија ѝ се воведуваат ...
| | веќе видена | слични
4 копии
повеќе

Останато

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 187 | | | веќе видена

Агентите на ФБИ извршија рација во неговиот имот Мар-а-Лаго на Флорида претходно оваа недела, како дел од истрагата за тоа дали тој незаконски отстранил ...
сите 145 | | | веќе видена

Кога пред 21 година беше потпишан Охридскиот рамковен договор, малкумина можеа да ги претпостават промените кои ќе се случат во македонското општество. Но ...
сите 121 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 213 | | | веќе видена

Даночниот експерт Славко Лазовски не ги споделува критичките забелешки на дел од јавноста во однос на најавените даночни реформи. Стравувањата што ги следат ...
сите 138 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 117 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Путин нареди зголемување на пензиите и минималните плати за 10 отсто

Од:
До кого (е-маил):
Порака: