Ангеловска-Бежоска: Постепени и умерени промени во каматите за избегнување на негативните ефекти


Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што ќе придонесе за ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Премиерот Димитар Ковачевски се сретна со потпретседателката на Светска Банка за Европа и Централна Азија, Ана Бјерде, пред почетокот на меѓународната ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Премиерот Димитар Ковачевски пред почетокот на меѓународната конференција „Економски финансиски форум“, организирана од Министерството за финансии, одржа ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Министерот за финансии Фатмир Бесими, попладнево прими делегација од Светска банка предводена од потпретседателката на Групацијата на Светска банка за регионот ...
| | веќе видена | слични

27-мото годишно собрание на АЦИ Македонија е добар повод да се собереме со финансиските експерти и членовите на девизни трговци и да дадеме едно видување на ...
| | веќе видена | слични
16 копии

Oсновно сидро кое овозможува надминување на многуте предизвици во минатото, но и сега, е цврстата определба на Народната банка за примена на монетарната ...
| | веќе видена | слични

Поголемата продуктивност е основата за креирање на поголема додадена вредност, повисок економски раст, а со тоа обезбедување и поголеми плати и подобар животен ...
| | веќе видена | слични

Изминатите две години беа предизвик за сите економии во светот, како развиените, така и земјите во развој. Наглото запирање на цели економски дејности, ...
| | веќе видена | слични

„Да бев во позицијата да им кажам дека платите може да се зголемат за 30 отсто и повеќе, тоа ќе беше хит и за граѓаните и за стопанството“, рече министерот за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Екс министерот за надворешни работи, Никола Димитров повикува на итна реафирмација на македонските позиции во однос на Бугарија и францускиот предлог. Вели ...
сите 727 | | | веќе видена

Тој за БНТ изјави дека се уште нема реакција во САД на одлуката што ја донесе бугарскиот Парламент минатата недела, во врска со укинувањето на ветото за ...
сите 1309 | | | веќе видена

Конфедерацијата на слободни синдакти на Македонија (КСС) преку пратеничката група на ВМРО-ДПМНЕ поднесе амандман до пратениците во Собранието, со кој бара ...
сите 265 | | | веќе видена

„Преку лажни вести, дезинформации и деструкции Христијан Мицкоски се обиде да ги ослаби државните позиции во односите со Бугарија. Мицкоски лично присуствуваше ...
сите 293 | | | веќе видена

Кумановец физички ја нападнал сопругата во семејниот дом, соопшти денеска секторот за внатрешни работи Куманово. Полициските службеници од СВР Куманово утрово ...
сите 320 | | | веќе видена

Шест уметнички слики украле провалници кои влегле во една книжарница во Скопје во непознато време, но во период кога биила затворена, од саботата попладнето па ...
сите 168 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Ангеловска-Бежоска: Постепени и умерени промени во каматите за избегнување на негативните ефекти

Од:
До кого (е-маил):
Порака: