Братско дерби во Битола, Вардар на два чекори до пехарот!

2 копии

МЗТ Скопје доби уште една битка против ТФТ оваа сезона. Актуелниот македонски првак во првата полуфинална пресметка славеше со убедливи на домашен терен, сега ...
| | веќе видена | слични
2 копии

МЗТ Скопје и Пелистер со рутински победи го почнаа плејофот за титулата во македонското првенство. Битолчани стартуваа од втората позиција и со триумф од 94:83 ...
| | веќе видена | слични

Кошаркарите на МЗТ Скопје без милост против ТФТ во првиот натпревар од полуфиналето во плејофот за шампионската титула во македонскиот шампионат. Во првиот ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Молкот од Владата во врска со францускиот предлог, министерот за надворешни работи Бујар Османи вели дека е државна стратегија, со цел да не придонесат кон ...
сите 1552 | | | веќе видена

После враќањето од Брисел, каде Македонија го доживеа својот најголем дипломатски неуспех и понижување, МНР Османи би било пожелно да оствари средба со ...
сите 232 | | | веќе видена

Александар Пандов, претседател на Патриотскиот институт Гоце Делчев на ВМРО-ДПМНЕ во вечерашното гостување во емисијата Само вистина на Канал 5 телевизија вели ...
сите 281 | | | веќе видена

Бараме директна одговорност од Ковачевски за францускиот предлог, кој самиот го преговараше и го договори. Ковачевски не може да манипулира дека тој и Владата ...
сите 149 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама во разговор со Бојко Борисов му се заблагодари на одлуката на бугарското Собрание со ветување дека ќе се реши проблемот на ...
сите 284 | | | веќе видена

По повод вчерашната одлука на Советот на ЕУ да не стави на дневен ред точката за разгледување на датумот за почеток на пристапното членство на Македонија, се ...
сите 141 | | | веќе видена

Експертската и интелектуалната јавност во Македонија е бесна на премиерот Ковачевски кој вчера ги навреди нарекувајќи ги „хистерични“, дека не се разбирале ...
сите 183 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Братско дерби во Битола, Вардар на два чекори до пехарот!

Од:
До кого (е-маил):
Порака: