Преку мерката „Мој ДДВ“ во првите три месеци годинава на граѓаните исплатени 491,5 милиони денари


Управата за јавни приходи информира дека на сметките на граѓаните исплатени се вкупно 491,5 милиони денари по основ на вратен дел од платен Данок на додадена ...
| | веќе видена | слични
8 копии

Владата предводена од СДСМ останува посветена на реализација на мерките што обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните. една од успешните мерки со кои државата ...
| | веќе видена | слични
6 копии

СДСМ преку институциите што ги предводи реализира мерки кои обезбедуваат повеќе пари кај граѓаните. Само преку МојДДВ за првото тромесечје од оваа година кај ...
| | веќе видена | слични

Директорката на УЈП Сања Лукаревска го потврди она што го објави опозицијата. Прашана дали случајот со проневера, односно неосновани даночни побарувања досега ...
| | веќе видена | слични

Прашана дали случајот досега можеби требало да биде во истражна постапка со оглед на тоа дека се поминати 10 месеци од неговото откривање, директорката на УЈП ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Управата за јавни приходи (УЈП) бележи пораст на приходите во споредба со изминатите неколку години и планот и за 2020 година, која беше година на пандемија, е ...
| | веќе видена | слични

Скандал на Управата за јавни приходи (УЈП) нема, туку станува збор за случаи на незаконско работење на даночни обврзници за што веднаш ги алармиравме ...
| | веќе видена | слични

„Потребено е да се најде заштитен механизам за да може да се спречат исплати на плати со суми од 1 денар или 5 денари. Сме разговарале со различни релевантни ...
| | веќе видена | слични

Управата за јавни приходи (УЈП) соопшти дека преку мерката „Мој ДДВ“ за првото тримесечје од годинава на граѓаните им вратени вкупно 491,5 милиони денари. ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Срам за демократијата, очигледно дека некој и охрабрува вака да се однесуваат, ова е чин на дивјаштво што можеше да се види вчера во комисијата за европски ...
сите 1059 | | | веќе видена

-Министерката за труд и социјална политика Јована Трнечевска се појави на денешниот протест пред Министерството и ги покана на средба синдикалците, но повторно ...
сите 362 | | | веќе видена

„Расте нервозата во Белата плата, пратениците на ВМРО-ДПМНЕ во собранието по налог на Мицкоски, се обидуваат да создадат тензии и инциденти, за да го одбранат ...
сите 312 | | | веќе видена

Финска и Шведска нема да ги поддржат ЈПГ/ПЈД и организацијата опишана како ФЕТО во Турција Финска и Шведска во вторникот потпишаа трилатерален меморандум за ...
сите 163 | | | веќе видена

Вчера, на 27.6.2022 г., електронската верзија на бугарски весник „Труд“ објави анализа на доц. д-р Спас Ташев од Институтот за истражување на населението и ...
сите 252 | | | веќе видена

54-годишен скопјанец е приведен поради агресивно однесување кон полициски службеници. Тој извадил и им се заканувал со пиштол.-Вчера во 06.35 часот на улица ...
сите 339 | | | веќе видена

На 27.06.2022 во 17.00 часот во Полициската станица Делчево било пријавено дека на бул.„Македонија“, патничко возило „рено меган“, сопственост на МВР, ...
сите 157 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Преку мерката „Мој ДДВ“ во првите три месеци годинава на граѓаните исплатени 491,5 милиони денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: