Вицегувернерката Митреска: Се очекува стабилизирање на глобалните цени на храната и енергенсите

Шокот што го предизвика војната во Украина врз цените на примарните производи на светските берзи придонесе за поголема нагорна корекција на стапката на ...
| | веќе видена | слични

Во 2021 година 41 отсто од жителите на Европската Унија (ЕУ) на возраст помеѓу 25 и 34 години имале завршено високо образование, покажуваат податоци од ...
| | веќе видена | слични

Рекордно ниво на инфлација има во светот првпат од почетокот на векот, предупреди еврокомесарот за внатрешен пазар Тиери Бретон во интервју за францускиот ...
| | веќе видена | слични

Телевизискиот канал „France 2“ јавува дека неколку француски градови започнале да делат ваучери за купување храна, за жителите да можат да го компензираат ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Порастот на инфлацијата е глобален и достигна рекордно ниво од почетокот на 21. век, предупреди еврокомесарот за внатрешен пазар Тиери Бретон во интервју за ...
| | веќе видена | слични

– Првпат од почетокот на векот гледаме такво ниво на инфлација. Тоа е глобален феномен, посилен во САД, отколку во Европа, истакна Бретон. Како што тој додаде, ...
| | веќе видена | слични

Неколку француски градови почнаа да делат ваучери за храна за да ги обесштетат жителите за зголемените цени на храната.Како што се наведува во прилогот на ТВ ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Инфлацијата во Франција, како и во сите земји во светот, расте, поттикната од зголемените цени на храната и енергијата. Од овие причини неколку француски ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

-Причината поради која што се случуваат сега овие какафонични изјави лежи во тоа што планот на Социјалдемократскиот сојуз по однос на предлогот бил малку ...
сите 398 | | | веќе видена

Украинците не ги сакаат руските и белоруските лидери, а омилени странски политичари им се полскиот претседател Анжеј Дуда и британскиот премиер Борис Џонсон. ...
сите 692 | | | веќе видена

Албанскиот премиер Еди Рама, се чини не го напуштил револтот во однос на Самитот на ЕУ, бидејќи истите поплаки ги повторил и за време на посетата на Австрија. ...
сите 306 | | | веќе видена

Граѓаните ги очекува нов ценовен шок со новото покачување на електричната енергија, криминалната влада на СДСМ и ДУИ повторно удрија по џебот на граѓаните. ...
сите 165 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Вицегувернерката Митреска: Се очекува стабилизирање на глобалните цени на храната и енергенсите

Од:
До кого (е-маил):
Порака: