Среќен сум што останувам во Вардар: Тимур Дибиров потпиша нов договор со клубот


Рускиот ракометар Тимур Дибиров потпиша нов договор со Вардар и во клубот ќе остане уште една година. Не ја крие среќата што и после осум години ќе останево ...
| | веќе видена | слични

Нашиот одбранбен играч Ѓоко Зајков нема да остане во Славија Софија следната сезона, позајмицата нема да биде продолжена, пренесуваат бугарските медиуми . ...
| | веќе видена | слични

Репрезентативецот на Македонија, Ѓоко Зајков нема да продолжи во Славија Софија. Бугарскиот клуб нема да ја продолжи позајмицата со Зајков. Македонскиот стопер ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Поранешниот македонски репрезентативен голман, Петар Ангелов своето прво тренерско искуство нема да го памети по лошо. Како предводник на Вардар Неготино успеа ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Во разговорите во Софија денеска колку што знам нема никакви состаноци, но контактите продолжуваат постојано. Ние во целиот овој процес, особено во овие шест ...
сите 756 | | | веќе видена

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 482 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 108 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Среќен сум што останувам во Вардар: Тимур Дибиров потпиша нов договор со клубот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: