ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не наоѓа изговори, ние ќе ги поддржиме ако навистина сакаат да ја зголемат минималната плата на 18.000 денари


СДСМ да не наоѓа изговори да ја донесе минималната плата и да го помогне стопанството наместо да краде, се истакнува во реакцијата од ВМРО-ДПМНЕ на денешното ...
| | веќе видена | слични

Сметам дека пред да се направи усогласување на платите и во јавниот сектор, пред се, тој јавен сектор мора да се рaстерети од гламурозната бројка на вработени ...
| | веќе видена | слични
9 копии

ВМРО-ДПМНЕ преку Собрание бара покачување на пензиите просечно за 20%, или по 3.000 за пензионер, и повисоки плати, а СДСМ да не се крие и да поддржи ...
| | веќе видена | слични
9 копии

Со амандманот на ВМРО-ДПМНЕ платите на просветните работници ќе се усогласат и зголемат и до 70%, а пензиите 20%.ВМРО-ДПМНЕ со амандманот на Законот за ...
| | веќе видена | слични
6 копии

Министерката за труд и социјална политика, Јованка Тренчевска ја посети модната конфекција „Милано“, во Штип, семеен бизнис започнат во 1996 година, кој денес ...
| | веќе видена | слични

За професорот Борче Давитковски се очекувани и пред се разбирливи се погласните барања на синдикатите за скалесто покачување на сите останати плати, откако ...
| | веќе видена | слични

Дел од вработените на конфекцијата „Милано“, земаат минимална плата и посетата беше можност да се поразговара и со  работодавачите и работниците за измените на ...
| | веќе видена | слични

Постојаната државна финансиска инјекција за разни намени од една страна го зголемува јавниот долг од друга страна создава култура и традиција на постојана ...
| | веќе видена | слични

Пратеницитена на 10.02.2022 година ја изгласаа потребата од носењето на Предлог- законот за изменување и дополнување на Законот за минимaлна плата во Република ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Директорот на Финансиската полиција, Арафат Муареми се очекува утре до Обвинителството да ја поднесе кривичната пријава против обвинителите Вилма Русковска, ...
сите 261 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура со која најавува цензура на културното творештво не е ништо друго освен спроведување на Протоколот на дело. ...
сите 81 | | | веќе видена

Стигна и потврда од агентот на Марко Арнаутовиќ дека Манчестер јунајтед испратиле понуда за него, тие сега ја притискаат Болоња да ја прифати понудата. Италија ...
сите 186 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: СДСМ да не наоѓа изговори, ние ќе ги поддржиме ако навистина сакаат да ја зголемат минималната плата на 18.000 денари

Од:
До кого (е-маил):
Порака: