ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски, со закон ќе казнува за негативно мислење

Владата на СДСМ и ДУИ уште еднаш докажа дека се хибриден режим и ќе казнуваат за искажана критика и негативно мислење. Тоа само покажува до каде се отидени и ...
| | веќе видена | слични

Симптоматичноста во зачестената употреба на европското знаменце во Собранието, кај закони што немаат голема поврзаност со усогласување со европската ...
| | веќе видена | слични

Министерството за правда интервенира по реакциите поврзани со формулацијата „негативно мислење“ во членот 6 став 1 од Законот за граѓанска одговорност. Но дали ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Законот за граѓанска одговорност за клевета и навреда беше подготвуван во Министерството за правда и беа вклучени и други страни како што се претставници на ...
| | веќе видена | слични
7 копии

Владата донесе заклучок да го повлече Предлог-законот за изменување и дополнување на Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета од собраниската ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Власта ретерира и тоа негативно мислење има намера да го преформулира во омаловажувачко или понижувачко мислење, но сепак се гледа дека тенденцијата е да се ...
| | веќе видена | слични

МАКЕДОНИЈАМилошоски: Власта сака да се ограничи критиката кон функционеритеОбјавено пред 27 минути – 8 февруари, 2022Од Макфакс Скандалозниот предлог закон што ...
| | веќе видена | слични

Би сакала да проговорам за Законот за граѓанска одговорност за навреда и клевета иако морам да кажам дека за време на самата седница забележав дека нема ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 167 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

Состојбата на Крим се чинеше како огромен, непроменлив факт на теренот до вчера, или барем до минатата недела. Во 2014 година, Русија го презеде или, според ...
сите 128 | | | веќе видена

Поранешниот главен инспектор за нуклеарна енергија на Советскиот Сојуз, Владимир Кузњецов предупредува дека нуклеарната електран секој момент може да биде ...
сите 267 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 46 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Пиунот Ковачевски, со закон ќе казнува за негативно мислење

Од:
До кого (е-маил):
Порака: