ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен е пристапот на власта кон делото на Делчев


„Филибастеринг, опструкции, долги амандмански расправи се демократски инструменти, но не треба да се прават на директна штета на граѓаните. Ова веќе не е ...
| | веќе видена | слични

„Не смееме да влегуваме во замката на историјата. Историјата не треба да ни биде сопка, туку врз неа треба да градиме мостови за пријателство. За неколку ...
| | веќе видена | слични

„Некоректно е да го сведуваме Гоце Делчев на декларација. Денес се работи за него, утре ќе се бараат декларација за било која друга сфера. Со ваквата ...
| | веќе видена | слични
2 копии

„Слушнав и потешки квалификации од координаторот на пратеничката група на СДСМ и министерот за надворешни работи Бујар Османи дека ја истоветува Декларацијата ...
| | веќе видена | слични

Во вечерашното гостување во емисијата „Што не е јасно“ на Телевизија Алфа, гостуваше пратеничката од ВМРО-ДПМНЕ, Иванка Василевска, каде се осврна на ...
| | веќе видена | слични

Впечатокот е дека ВМРО-ДПМНЕ прави вештачка криза во Собранието дури и со блокирање на позитивни работи, како што е примерот со законот кој овозможува поголеми ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бура негативни реакции во јавноста откако Владата вчера го објави францускиот предлог за деблокирање на евроинтеграциите на земјава. Според власта овој предлог ...
сите 1095 | | | веќе видена

Граѓаните не го разбираат новиот тарифник за струјата и не знаат како да ја пресметаат потрошувачката на калкулаторот што е објавен на веб-страницата на ...
сите 466 | | | веќе видена

Според професорите со кои се консултиравме, за да се направи широка платформа за добивање граѓанско релевантно мислење, кое ќе им даде легитимитет на државните ...
сите 317 | | | веќе видена

Центарот за социјални работи Тетово во тетовската полиција пријавил дека 43-годишна тетовчанка на 28 јуни била претепана од И.С. од Скопје во неговиот дом во ...
сите 342 | | | веќе видена

Вчера во дебатниот магазин „Click Plus“ гостуваше потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Александар Николовски кој коментираше околу францускиот предлог. Тој порача ...
сите 651 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

ВМРО-ДПМНЕ: Скандалозен е пристапот на власта кон делото на Делчев

Од:
До кого (е-маил):
Порака: