Полицијата исклучи од сообраќај 11 технички неисправни возила кои вршеле јавен превоз на деца


8 копии

Вчера (04.02.2022) во периодот од 06.30 до 09.30 часот, врз основа на утврдени приоритети за подобрување на јавната безбедност, особено помеѓу учениците во ...
| | веќе видена | слични
5 копии

Полицијата вчера спроведе координирана акциска контрола на целата територија на државата, во која учествуваа сите сектори за внатрешни работи, а се однесуваше ...
| | веќе видена | слични

Со технички неисправни автобуси и комбиња во Македонија се превезуваат деца. По случајна селекција на околу 250 возила за само три часа, полицијата исклучила ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Поднесоци ќе следат и против возачите и фирмите кои вршеле јавен превоз без документација согласно член 284-А од Кривичниот законик. На 08.02.2022 во периодот ...
| | веќе видена | слични
10 копии
2 копии

Акциските контроли на МВР се спроведуваат во континуитет од 2016 година наваму. Правиме и сериозни и континуирани вонредни контроли, пред сѐ на возила кои ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Бугарскиот историчар Наум Кајчев, вели дека македонската наука сега ќе мора да ги прифати тезите кои преовладуваат во бугарската историја, барем што се ...
сите 257 | | | веќе видена

Советот да гаснеме сијалици или да се бањаме еднаш неделно не претставува мерка, туку од Владата треба да се финансира поставувањето на фотоволтаични сончеви ...
сите 227 | | | веќе видена

На вицепремиерот Бојан Маричиќ не му било пријатно кога чул како група граѓани на прославата за Рамковниот договор ја исвиркаа водителката кога таа почна да ...
сите 150 | | | веќе видена

– Итно е неопходно да се дозволи да се изврши инспекција на Меѓународната агенција за атомска енергија и да се гарантира повлекување на сите руски сили, рече ...
сите 268 | | | веќе видена

Во интервју за американски Њујорк пост, објавено денеска, напаѓачот Хади Матар изјави дека „прочитал неколку страници“ од романот на Ружди „Сатански стихови“ и ...
сите 150 | | | веќе видена

Охридскиот пливачки маратон годинава нема да се одржи соопштено е по денешната средба на претседателот на државата Стево Пендаровски со претседателот на ...
сите 45 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Полицијата исклучи од сообраќај 11 технички неисправни возила кои вршеле јавен превоз на деца

Од:
До кого (е-маил):
Порака: