Марковска: Би се отворил сериозен политички проблем доколку се отвори Уставот


Во врска со случувањата со Бугарија поранешната пратеничка Ѓулистана Марковска во „Студио 10“, изјави дека смета дека по двете средби нашиот источен сосед е ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Не слушнавме досега дека Бугарија прави отстапки, секогаш се зборува Македонија да ги прави. Толку ли е тешко власта да побара Бугарија да ги усвои одлуките на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Пратеникот на СДСМ Миле Талевски во емисијата Објектив на НТВ истакна дека не се преговара за македонскиот идентитет и за македонскиот литературен јазик, ...
| | веќе видена | слични

„Мислам дека се внесе нова енергија во односите со Бугарија, за разлика од последниве 2 години. По потпишувањето на Преспанскиот договор драстично се влошија ...
| | веќе видена | слични

Пратеникот од ВМРО – НП Љупчо Балкоски се осврна на можностите за економска соработка со Бугарија која ја заговараат двајцата премиери Ковачевски и Петков за ...
| | веќе видена | слични

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 288 | | | веќе видена

Продолжуваме со протестите, нема да сопрат протестите, народот како што гледате и сега продолжува да се собира, ние ќе продолжиме да го повикуваме и понатаму ...
сите 296 | | | веќе видена

-Откога се приклучи во НАТО, Македонија е силен сојузник. Може да има и важен придонес во ЕУ. Ги охрабруваме нашите пријатели да ја искористат можноста да го ...
сите 242 | | | веќе видена

Високиот претставник на германскиот Бундестаг за Западен Балкан, Мануел Сарацин во Скопје изјави дека а ко Македонија го отфрли францускиот предлог, друг може ...
сите 169 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 165 | | | веќе видена

Да не се разбереме погрешно, ова не е став дека либерално-демократскиот свет е пред колапс. Напротив, дека центарот на влијание и одлучување, а со тоа и ...
сите 140 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Марковска: Би се отворил сериозен политички проблем доколку се отвори Уставот

Од:
До кого (е-маил):
Порака: