Мицотакис соопшти намалување за 13 отсто на данокот на сопственост на недвижнини

Грчкиот премиер Кирјакос Мицотакис, денеска најави „ново храбро и трајно“ намалување за 13 отсто на годишниот данок на сопственост на недвижнини, одлука, која ...
| | веќе видена | слични

Моментално нема рестрикции во Северна Македонија, нема ценовни шокови за домаќинствата и малите потрошувачи. Горд сум на се што досега сме постигнале, а не сме ...
| | веќе видена | слични

Експертите со поделени мислења околу вчерашната одлука на Владата да и се дозволи на ЕВН на одложено да ги плаќа сметките за набавената струја кон ЕСМ. За едни ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Во економско - енергетска криза секоја институција мора да понесе дел од одговорноста - вака Владата им одговори на дел од скопските градоначалници, откако ...
| | веќе видена | слични

Градот Скопје и општините мора да ја ревидираат својата улога во енергетската криза. Владата ќе ги разгледа барањата, но во економска и енергетска криза, ...
| | веќе видена | слични

Со воведувањето на кризната состојба, Македонија успешно ја менаџира енергетската криза и во споредба со другите држави од соседство има потрошени многу ...
| | веќе видена | слични

Портпаролите на Владата, Душко Арсовски и Муамет Хоџа на денешната редовна прес-конференција информираа подетално за заклучоците и одлуките донесени на 11-та и ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Понудата на Христијан Мицкоски е задоцнета и лажна. модификуваниот предлог веќе ги содржи клучните македонски позиции и барања, имаме чист македонски јазик во ...
сите 471 | | | веќе видена

Претседателот Стево Пендаровски денеска оствари средба со претседателката на ДОМ, Маја Морачанин, претседателот на Демократски сојуз, Павле Трајанов и ...
сите 258 | | | веќе видена

Имаме историски момент да се реши прашањето со македонскиот јазик, тешко дека ќе имаме подобра шанса или предлог којшто ќе го засега јазикот, затоа велам дека ...
сите 109 | | | веќе видена

Македонија не смее повеќе да губи, порача Ивица Томовски од ВМРО-ДПМНЕ, додавајќи дека иако владата вели дека го заштитила македонскиот јазик, вистината е дека ...
сите 97 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Мицотакис соопшти намалување за 13 отсто на данокот на сопственост на недвижнини

Од:
До кого (е-маил):
Порака: