Цената на доларот ќе го достигне врвот откако ФЕД ќе ги зголемат каматните стапки во март

Време зa читање: 2 минути Доларот може да го продолжи својот митинг додека Федералните резерви не почнат да ги зголемуваат каматните стапки, според JPMorgan ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Вредноста на доларот на светските пазари во однос на референтната група валути драстично падна минатата недела, додека еврото и британската фунта зајакнаа по ...
| | веќе видена | слични

Биткоинот се искачи над 50-дневниот подвижен просек за прв пат по повеќе од два месеци, пишува Џоана Осингер за Bloomberg. Најголемата криптовалута се зголеми ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Францускиот производител на лекови Санофи очекува нивната вакцина против Ковид-19 да добие одобрение во првиот квартал и да ѝ помогне ...
| | веќе видена | слични

Марк Цукерберг, главниот извршен директор на американската компанија „Мета“, повеќе не е на листата на 10-те најбогати луѓе во светот што ја објавува магазинот ...
| | веќе видена | слични

Време зa читање: 2 минути Гигантот за е-трговија е на пат да ја зголеми својата пазарна вредност за речиси 200 милијарди долари, доколку зголемувањето на ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Нема суштински промени помеѓу првиот француски предлог и овој што е ревидиран. На суптилен начин се вградени сите бугарски барања и сега тие стануваат европски ...
сите 767 | | | веќе видена

На крајот од својот говор вечерва пред Владата на РМ, Искра Коровешовска од ТВ АЛФА соопшти дека утрешниот протест е во 12 часот, кога Владата ќе започне со ...
сите 255 | | | веќе видена

Претседателот Пендаровски во рамки на Самитот на НАТО во Мадрид, учествуваше и се обрати на втората сесија на состанокот на Северноатлантскиот Совет на ниво на ...
сите 238 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Цената на доларот ќе го достигне врвот откако ФЕД ќе ги зголемат каматните стапки во март

Од:
До кого (е-маил):
Порака: