Облачно со слаб снег и силен северен ветер

3 копии

Времето денеска ќе биде сончево со мала, во северозападните и западните делови умерена облачност, која до крајот на денот ќе се зголеми и прошири и во ...
| | веќе видена | слични

Најстудено изутрина е во Берово, каде се измерени – 11 степени, по што следат Битола со -9, како и Берово и Скопје-Петровец – 7. Минус шест степени се ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Охрид, 4. февруари 2022 (ИНПРЕС) – После една недела езерското ниво покачено за еден сантиметар, но и понатаму е далеку од февруарскиот просек. Според ...
| | веќе видена | слични

Како што соопштија од УХМР, за време на викендот ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност. Температурите ќе бидат повисоки, освен во вторник ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

На 13.08.2022 во 01.00 часот при вршење на акциска контрола според планот „Безбедно лето 2022“ во повеќе угостителски објекти во Битола се затекнати ...
сите 475 | | | веќе видена

Делегација на Владата на Република Северна Македонија предводена од министерката за одбрана Славјанка Петровска, во придружба на советникот за одбрана на ...
сите 171 | | | веќе видена

Претседателот на Украина, Володимир Зеленски ги опомена своите функционери. Тој им кажа вчера на државните, локалните и воените функционери да престанат да ...
сите 129 | | | веќе видена

Првиот потпретседател на Владата и министер за политички систем и односи меѓу заедниците, Артан Груби денеска упати честитка по повод 21 година од ...
сите 172 | | | веќе видена

На 11.08.2022 околу 10.16 часот во СВР Скопје е пријавено дека во обложувалница на подрачјето на Бит Пазар, едно лице со закана од вработената се обидело да ...
сите 190 | | | веќе видена

Во земјавата нема мајмунски сипаници. Сомнежите беа расчистени откако синоќа, по четиридневна неизвесност негативен се покажа резултатот од тестот на Кичевецот ...
сите 294 | | | веќе видена

Скандалозната изјава на министерката за култура Костадиновска Стојчевска е најава за орвеловиот свет на цензура и ограничување на уметничкото творештво во ...
сите 104 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Облачно со слаб снег и силен северен ветер

Од:
До кого (е-маил):
Порака: