Зеленски: Западот ја промени реториката кон Украина

Украинскиот претседател Владимир Зеленски стравува дека американската администрација можеби намерно ја предимензионира наводната закана од руска инвазија врз ...
| | веќе видена | слични

Вкупно 220 новинари од сите континенти, присуствуваа на прес-конференцијата на министерот за надворешни работи на Украина, Дмитро Кулеба , на која зборуваше ...
| | веќе видена | слични

Американската администрација повеќе не го користи зборот „ неизбежно “ за да ја опише потенцијалната руска инвазија на Украина, објави во средата Белата куќа. ...
| | веќе видена | слични
3 копии

Биолошките лаборатории кои се финансирани од Вашингтон, а се наоѓаат во близина на руските граници се голем ризик, изјави директорката на руската служба за ...
| | веќе видена | слични

Наспроти постојаните предупредувања од Западот дека Русија „во секој момент“ може да спроведе воена инвазија врз Русија со трупите што ги распоредила и ги ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Демонстрација на примитивизам со цел да се предизвика поголем инцидент. Вака лидерот на ВМРО ДПМНЕ, го коментира однесувањето на собранискиот спикер, кој ги ...
сите 395 | | | веќе видена

Националната асоцијација за оружје продолжува со отворањето на својата годишна конвенција денес во Хјустон, само неколку дена откако тинејџер вооружен ...
сите 196 | | | веќе видена

Во Основниот кривичен суд во Скопје трае распитот пред судија на претходна постапка по барањето од Обвинителството за определување на мерка притвор за шестмина ...
сите 111 | | | веќе видена

САД воведоа санкции за две руски банки – Далечниот Исток и Спутник банка – на севернокорејската компанија Ер Корио Трејдинг и Јонг Јонг Нам, претставник на ...
сите 196 | | | веќе видена

Неколку лица се пренесени во болница, а двајца приклучени на апарати, по пожарот што изби во центарот на Солун во близина на плоштадот Аристотел, објавија ...
сите 138 | | | веќе видена

Фудбалерите на Милан качени на клупскиот автобус ја славеа првата шампионска титула по 11 години, а главен и овој пат беше Златан Ибрахимовиќ. Тој прво го ...
сите 162 | | | веќе видена

СОНК и Министерството за труд и социјална политика ги потпишаа измените и дополнувањата на колективниот договор, со кој е регулиран начинот на исплата на ...
сите 68 | | | веќе видена

Премиерот Димитар Ковачевски заедно со македонската делегација која е во дводневна посета на Ватикан и Рим по повод 24 мај – Денот на сесловенските ...
сите 336 | | | веќе видена

Поранешниот генерален секретар во Владата, Мухамед Зеќири од апелационите судии побара да биде пуштен на слобода. Тој денеска на јавна седница во Апелациониот ...
сите 89 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Зеленски: Западот ја промени реториката кон Украина

Од:
До кого (е-маил):
Порака: