Уште еден кинески телеком доби забрана за работа во САД


2 копии

Средбата на кинескиот претседател Кси Џинпинг и неговиот руски колега по должност Владимир Путин требаше да биде можност за Кина да ја поттикне Русија на ...
| | веќе видена | слични
2 копии

Заедничката изјава, која вклучува жестоки критики за САД, е објавена за време на посетата на рускиот претседател Владимир Путин на Кина по повод Зимските ...
| | веќе видена | слични

Кина ја поддржа Русија во противењето на натамошното ширење на НАТО, додека двете суперсили се зближуваат соочени со притисокот од западот.Владимир Путин се ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Русија и Кина, во заедничка изјава, го критикуваа „негативното влијание на САД во Европа и во азиско-пацифичкиот регион“ и се спротивставија на „натамошното ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Денеска сме во посета на Гевгелија на Денот на пожарникарите, драго ми е што градоначалникот, локалната самоуправа, пратеничката од Гевгелија успееја во ...
сите 559 | | | веќе видена

Сенатот на САД го одобри новиот пакет помош од 40 милијарди долари за Украина. Претставничкиот дом минатата недела гласаше за пакетот. Се очекува американскиот ...
сите 275 | | | веќе видена

Вработените во градинките ќе добијат цели плати за времето поминато во штрајк. Ова е епилогот по долгите преговори помеѓу СОНК и МТСП. Денес, МТСП и СОНК ги ...
сите 335 | | | веќе видена

За СДСМ усвојувањето на резолуцијата за Извештајот на Eвропската комисија за Северна Македонија за 2021 во Европскиот парламент е добра вест, иако од ...
сите 455 | | | веќе видена

Се зголемуваат тензиите во зоната на одговорност во Западниот воен округ на Русија, а државата презема интензивни мерки за да се спротивстави на тоа, изјави ...
сите 324 | | | веќе видена

Државната комисија за спречување на корупцијата (ДКСК) денеска ќе ја одржи 68. седница преку платформата Зум. На дневен ред, како што стои во соопштението од ...
сите 50 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Уште еден кинески телеком доби забрана за работа во САД

Од:
До кого (е-маил):
Порака: