Улиците и патиштата како бојно поле


15 копии
12 копии
2 копии
3 копии

Во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот полицијата вчера во Скопје изрече вкупно 248 мерки, меѓу кои 60 за недавање првенство на ...
| | веќе видена | слични
2 копии
2 копии

Тетовската полиција оваа недела секојдневно контролира колку возачите ги почитуваат обврските кон пешаците. Денешната засилена акција од 8 до 12 часот ...
| | веќе видена | слични

Казнети се 118 возачи за непропуштање на пешаци на пешачки премин, од кои 59 се во Скопје, информираат од Министерството за внатрешни работи.„Министерството за ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Седумдесет и осум жени се наоѓаат во групата заробени украински војници од руските сили во опколената челичарница „Азовстал“ во Мариупол, изјави лидерот на ...
сите 348 | | | веќе видена

Активната блокада во Собрание е многу значајна за нас затоа што ги блокираме сите штетни политики кои власта сака да ги преземе и тука се закони и некои ...
сите 287 | | | веќе видена

Сојузот на синдикатите на Македонија во ребалансот на буџетот кој вчера го презентираше министерот Бесими, не ги гледа парите за зголемување на платите на ...
сите 261 | | | веќе видена

Синоќа (21/22.05.2022) година од страна на полициски службеници од Единицата за недозволена трговија при СВР Скопје, во содејство со полициски службеници од ...
сите 411 | | | веќе видена

Ердоган, исто така, рекол дека верува оти треба да се укине ембаргото за извоз на оружје воведено за Турција по нејзината инвазија на Сирија во 2019 година, ...
сите 663 | | | веќе видена

Власта на СДСМ и ДУИ декларативно е за НАТО, а остварува контакти и средби со лица блиски до режимот во Кремљ. Тоа е лицемерие пред граѓаните, а бламажа на ...
сите 338 | | | веќе видена

Покачувањето на основната камата од страна на централните банки е сигнал за период на повисоки камати и на штедните влогови и на кредитите, што ќе придонесе за ...
сите 110 | | | веќе видена

Неспособната власт на СДСМ и ДУИ која креираше расипнички буџет за 2022 година, ништо не може да подобри со ребалансот на буџетот. Напротив дополнително ќе ја ...
сите 210 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Улиците и патиштата како бојно поле

Од:
До кого (е-маил):
Порака: