15 санкции за непрописно вградени фолии


3 копии

Како што информираат од Град Скопје, непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање ...
| | веќе видена | слични
10 копии
10 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
| | веќе видена | слични

На територија на Град Скопје вчера се изречени вкупно 269 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 60 санкции, додека 20 мерки се за недавање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Координаторите на пратеничките групи и други претставници на парламентарните партии денеска се очекува да одржат прва средба на која ќе се разговара за ...
сите 195 | | | веќе видена

ДС, ЛДП и ДОМ денеска преку предлог заклучок велат дека ја охрабруваат Владата на Република Северна Македонија да ги продолжи разговорите со Европската Унија ...
сите 583 | | | веќе видена

Вицепремиерот за евроинтеграции Бојан Маричиќ го демантираше министерот за надворешни работи, Бујар Османи дека билатералниот протокол со Бугарија бил ...
сите 141 | | | веќе видена

Предлогот на француското претседателство со ЕУ е многу избалансиран и за Македонија и за Бугарија, коментира за ТВ Бугарија Стојан Сталев, поранешен министер ...
сите 37 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

15 санкции за непрописно вградени фолии

Од:
До кого (е-маил):
Порака: