Во Скопје 72 казни за брзо возење, 103 санкции во државата за недавање предност на пешаци


Во рамките на засилените акциски контроли во областа на сообраќајот полицијата вчера во Скопје изрече вкупно 248 мерки, меѓу кои 60 за недавање првенство на ...
| | веќе видена | слични
4 копии

Како што информираат од Град Скопје, непрописно паркираните возила се отстранети по налог на сообраќајната полиција по основ на сторени прекршоци за паркирање ...
| | веќе видена | слични
7 копии
4 копии

Министерството за внатрешни работи во текот на вчерашниот ден (10.02.2022) продолжи со засилените акциски контроли во областа на сообраќајот. На територија на ...
| | веќе видена | слични

На територија на Град Скопје вчера се изречени вкупно 269 мерки, меѓу кои за возење повеќе од дозволената брзина 60 санкции, додека 20 мерки се за недавање ...
| | веќе видена | слични
повеќе

Останато

Спогодбата потпишана со Финска и Шведска за укинување на ветото на Турција за нивното членство во НАТО алијансата ги обврзува нордиските земји да ги исполнат ...
сите 197 | | | веќе видена

Социјалистичката партија на Македонија оценува дека модифицираниот француско-бугарски предлог, за кој претседателот на Владата се изјасни дека е државнички, ...
сите 226 | | | веќе видена

Заменик шефот на руската дипломатија, Алекасндар Грушко, денеска изјави дека приемот на Финска и Шведска во НАТО може да ја влоши воената ситуација во регионот ...
сите 239 | | | веќе видена

Претставници од органите и телата на гранските синдикати членки на Сојуз на синдикатите на Македонија денеска од пред Собранието побараа од пратениците членови ...
сите 317 | | | веќе видена

Ова е истиот предлог, ако се прифати ќе биде национална катастрофа за Македонија и македонскиот идентитет, изјави потпретседателот на ВМРО-ДПМНЕ, Тимчо ...
сите 134 | | | веќе видена
Сподели ја оваа вест на е-маил

Во Скопје 72 казни за брзо возење, 103 санкции во државата за недавање предност на пешаци

Од:
До кого (е-маил):
Порака: